Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 665 60 35
e-mail: innowacje@umk.pl

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2018

Konkurs Liderzy Pomorza i Kujaw

Wynalazki z UMK na "Impact'18"

W Katowicach nagrodzono naszych wynalazców

W Katowicach nagrodzono naszych wynalazców

Nagrodzone wynalazki w Santa Clara

Aktualności
Trzecie spotkanie Nauka-Biznes
2015-03-10

2 marca 2015 roku w Bydgoszczy odbyło się kolejne spotkanie nauka-biznes w ramach realizowanego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu projektu „Inkubator Innowacyjności”.

W spotkaniu, które odbyło się w restauracji Dolce Vita uczestniczyło 13 osób.  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowali: prof. A. Jawień, prof. M. Szewczyk, dr Damian Walczak, dr Marcin Kilanowski, dr Dorota Krupa.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele wielu przedsiębiorstw z branż współpracujących z Collegium Medicum, m.in. TZMO S.A., Neuca S.A., Coloplast Sp. z o.o.,PAUL HARTMANN Polska, czy Aesculap Chifa Sp. z o.o., Lohmann & Rauscher Polska Sp. z o.o., Smith & Nephew,

Tym razem tematyka spotkania dotyczyła komercjalizacji szeroko rozumianych badań medycznych związanych z leczeniem ran przewlekłych.

W wyniku dyskusji podejmowano nie tylko kwestie związane ze współpracą nauka-biznes i zamawianiem konkretnych badań u pracowników Collegium Medicum, ale również planu budowy nowej placówki leczniczej, jako spółki spin-off, zajmującej się leczeniem ran przewlekłych o roboczej nazwie nowej placówki CeLeRaP.

 

Powróć do listy wiadomośći