Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 665 60 35
e-mail: innowacje@umk.pl

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2018

Konkurs Liderzy Pomorza i Kujaw

Wynalazki z UMK na "Impact'18"

W Katowicach nagrodzono naszych wynalazców

W Katowicach nagrodzono naszych wynalazców

Nagrodzone wynalazki w Santa Clara

Aktualności
Siódme spotkanie Nauka-Biznes
2015-07-24

21 maja 2015 r., w Bydgoszczy, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Nauka-biznes", zorganizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK. Te cykliczne spotkania realizowane są na Uniwersytecie w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności" (PO Innowacyjna Gospodarka), którego celem jest m.in. promocja osiągnięć naukowych oraz wzmocnienie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

Tym razem spotkanie odbyło się w Bydgoszczy i dotyczyło współpracy pracowników Collegium Medicum z przedsiębiorcami współtworzącymi Klaster Turystyki Medycznej i Uzdrowiskowej. W ramach wprowadzenia Dr Marcin Kilanowski (Dyrektor AIP UMK) przedstawił dotychczasowy dorobek naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który może posłużyć dla innowacyjnego rozwoju przedsiębiorstw. Z innowacyjnych badań prowadzonych na UMK – także na zamówienie – skorzystało już wiele firm, między innymi: TZMO, Optopol Technology, AccuPharma, Polpharma, Filofarm, Optiguard, Oculomedica, KselMed, Axfarm, Anwipharma czy Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku.

Celem spotkania było nawiązanie współpracy przedsiębiorców będących członkami Klastra z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajmującymi się badaniami o potencjale komercjalizacyjnym. W trakcie spotkania pracownicy naukowi o dużym dorobku naukowym reprezentowali Wydział Farmaceutyczny UMK, Wydział Lekarski UMK i Wydział Nauk o Zdrowiu UMK. Liczni przedsiębiorcy reprezentowali natomiast szpitale, uzdrowiska i sanatoria naszego regionu. Rezultatem spotkania było omówienie wzajemnych oczekiwań i możliwości współpracy w zakresie kardiologii, geriatrii oraz interakcji leków.

Powróć do listy wiadomośći